İçleri Bakanlığının 19.08.2017 tarihli ve 2017/345 sayılı Müşterek Kararnamesi ile Gelibolu Kaymakamlığına atanan yeni Kaymakamımız Hakan KILINÇKAYA bugün görevine başlamıştır.Gelibolu Kaymakamımız 15.11.1969’ da Niğde’nin Ulukışla ilçesinde doğdu. 1994 yılında Antalya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1996 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 8 ay süre ile İngiltere’ye mesleki inceleme ve staj programı için gönderilen Sayın Kaymakamımız Hakan KILINÇKAYA, Aksaray-Ortaköy, Kütahya-Hisarcık, Sarız, Karaçoban, Bitlis Vali Yardımcılığı, Gülnar, Bünyan, Amasya Vali Yardımcılığı ve Payas Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 
 
       2006 yılında Mersin-Gülnar Belediye Meclisi ve Köseçobanlı Belediye Meclisi, 2012 yılında Bünyan Belediyesi Büyüktuzhisar Belediye Meclisi ve 2017 yılında Payas Belediye Meclisinin almış olduğu kararlar ile Fahri Hemşehrilik beratları verilmiştir. 2010 yılında Kayseri Valisi, yaptığı örnek ve başarılı projeler nedeniyle “Yılın Kaymakamı” olması hususunda Türk İdareciler Derneğine teklifte bulunmuş, TİD teşekkür belgesiyle taltif edilmiştir. Görev yaptığı Valiler tarafından birçok takdir ve teşekkür belgesi almış olup, ayrıca çalıştığı İl ve İlçenin sivil toplum kuruluşlarından çeşitli ödüller almıştır.
 
                      Yine Bünyan’a bağlı Tuzhisar Kasabasındaki Bulvara yaptığı başarılı çalışmalar sebebiyle Belediye Meclisinin 2009 yılında aldığı bir kararla Hakan KILINÇKAYA Bulvarı adı verilmiştir.
 
                 Avrupa Birliği konularında inceleme ve araştırma yapmak üzere Belçika-Bürüksel’ de çalışma ziyareti, Hollanda’ da Lahey ve Rotterdam Kentleri ile İtalya’ da Cividale Kentinde incelemelerde bulunmuştur.
 
           Gelibolu Kaymakamı olarak görev yapmakta olan Sayın Kaymakamımız Hakan KILINÇKAYA, 1.sınıf Mülki İdare Amiridir. Evli ve 2 erkek çocuk babası olan Kaymakamımız İngilizce ve Arapça bilmektedir.