TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANIMIZ SAYIN BİNALİ YILDIRIM 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ BETON KESON AYAKLARI YÜZDÜRÜLME TÖRENİ SEBEBİYLE İLÇEMİZE TEŞRİF ETTİ

        Yapımına 2018 yılında başlanan ‘’1915 Çanakkale Köprüsü Kule Keson Temelinin Kuru Havuzdan Islak Havuza Geçiş Töreni” sebebiyle ilçemize gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı sayın Binali YILDIRIM, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit TURHAN ve beraberindekiler Gelibolu Namık Kemal Orta Okulunda, öğrencilere karnelerini vermek üzere karne tören düzenlendi.
        Törene, TBMM Meclis Başkanı sayın Binali YILDIRIM, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit TURHAN, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili sayın Jülide İSKENDEROĞLU, Çanakkale Valimiz Sayın Orhan TAVLI, Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, , Garnizon Komutanı Korgeneral sayın Zekai AKSAKALLI, Belediye Başkanımız sayın M. Mustafa ÖZACAR, İl Milli Eğitim Müdürü sayın Ferhat YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Tahir KARACA, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. 
        Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı sayın Binali YILDIRIM’ ın veli, öğrenci ve vatandaşlarımıza hitaben yaptığı konuşma sonrasında, Namık Kemal Orta Okulu 5/E sınıfı öğrencilerine hediye ve karneleri verildi.
Karne törenin ardından, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaat alanında kule keson temelinin kuru havuzdan ıslak havuza geçiş töreni gerçekleştirildi.

        TBMM Başkanı sayın Binali YILDIRIM törendeki konuşmasında “ 1915 Çanakkale Köprüsü'nün 2023 yılında değil, 18 Mart 2022'de ulaşıma açılacağız. Bu büyük bir müjde büyük bir haber. Çanakkalemiz için ülkemiz için 2022'de Çanakkale Boğazı'ndan 4 dakikada geçilecek,15 yılda 5 noktada 2 kıtayı birbirine bağladık" şeklinde açıklamada bulundu.
Kule keson temellerinin yüzdürülerek ıslak havuza geçirilmesinin ardından tören sona erdi.