Sayın Başbakanımız 1915 Çanakkale Köprü inşaatı çalışmalarını yerinde görmek için Gelibolu’ ya geldi.
 
Sayın Başbakanımız 1915 Çanakkale Köprü inşaatı çalışmalarını inceleme esnasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN, AK Parti Grup Başkan vekili ve Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili sayın Ayhan GİDER, Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı ve Kaymakamımız Sayın Hakan KILINÇKAYA kendisine eşlik etti. Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL tarafından 1915 Çanakkale Köprü inşaatı çalışmaları hakkında bilgi alan Sayın Başbakanımız brifing sunumunun ardından şantiye alanında konuşma yaptı. Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM konuşmasında,
 
“ Dünyanın kuleler arasında en fazla açıklığa sahip 1915 Çanakkale Köprüsü’ nün inşaatı fiilen başlamış durumdadır. İnşallah 2023 yılında bu muazzam eseri Çanakkale’ mize ve Türkiye’ ye kazandıracağız.” Müjdesini veren Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, 1915 Çanakkale Köprüsü ile; Avrupa ve Asya kıtasını birleştirdiklerini, karşıdan karşıya geçişin sadece 4 dakikaya ineceğini, Çanakkale’ de böylece lojistik ve ikmalin daha da hızlanacağını ve projenin Çanakkale’ nin bereketine bereket katacağını ifade etti.
 
Başbakan Sayın Binali Yıldırım konuşmasında ayrıca 1915 Çanakkale Köprüsü yapılırken çevre hassasiyetini en üst düzeyde tutulduğunu ve tarım arazilerinin zarar görmemesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti. Sayın Başbakanımız ayrıca “ 1915 Çanakkale Köprüsü; ülkemiz için milletimiz için ve şehitler diyarı Çanakkale’ miz için hayırlı uğurlu olsun; Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.