Köy Muhtarları 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Kaymakam Hakan KILINÇKAYA’ yı makamında ziyaret etti.
     Ziyaretin ardından Gelibolu Öğretmen Evinde tüm mahalle ve köy muhtarlarıyla öğle yemeğine katılan Kaymakam Hakan KILINÇKAYA konuşmasında;

Başbakanlığın 19.10.2015 tarihli ve 11 sayılı genelgesi ile 19 Ekim “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaktadır.

     Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal birer temsilcileridir.
Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
Bu düşüncelerle; Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı kendilerine şükranlarımı sunarım. İlimizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü`nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum” diyerek tüm muhtarların Muhtarlar gününü kutladı.