KAYMAKAMIMIZ SAYIN HAKAN KILINÇKAYA’ NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
 
Türkiye Cumhuriyetinin temelinin atıldığı, Anadolu’yu ele geçirip Türk Milletini esaret altına almak isteyen düşmana karşı Aziz Milletimizin sarsılmaz azmi, büyük fedakarlık ve kahramanlığı ile tarihe altın harflerle yazılan büyük zaferin yıldönümünde; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı milletçe büyük bir heyecanla kutluyoruz.

"Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım,
 Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım!
 Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım,
 Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım."

diyen aziz ecdadımızın her bir karışını mübarek kanlarıyla sulayarak vatan yaptığı bu topraklarda yaşıyor olmanın gururunu ve ayrıcalığını taşırken; geçmişten devraldığımız sorumluluklarımızı yerine getirme, M. Kemal Atatürk’ün milletimize hedef olarak gösterdiği, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma amacını gerçekleştirme çabasını sürdürme kararlığımızı bir kez daha ortaya koyuyoruz.

Herkes bilmelidir ki; bu milletin istiklaline, Cumhuriyetine ve demokrasisine kasteden bütün şer odakları dün olduğu gibi bu gün de, yarın da hezimete uğramaya mahkumdur.

Büyük zaferin 96’ ncı Yıldönümünde; Başta Büyük Önder M. Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

"Biz eğilmez başlarız, her gün yeni bir zafere koşarız" diyerek Kocatepe’de haykıranlara, "Ya istiklal ya ölüm" anlayışıyla cennet bahçesine girercesine şehadete koşanlara, aziz vatanımızı işgal edip kirletme hevesindeki gafillerin hayallerini Kocatepe, Dumlupınar, Balıkesir, Manisa,.... Denizli’de toprağa İzmir’de denize gömenlere, saçı kınalı Mehmetlere, al duvaklı Zeyneplere, kahramanlar doğurup "git oğlum git ya gazi ol ya şehit" diyebilen analara, ağzı dualı eli nasırlı ninelere, ak sakallı dedelere, eli silahlı kalbi imanlı babalara, memleketin bölünmez bütünlüğü için kahramanca mücadele verirken şehit olan Yiğitlerimize, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimize, Kahraman Gazilerimize binlerce selam olsun.

Birlik ve beraberliğimiz daim, yarınlarımız aydınlık olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.