Selçuk ATAMAN
Kadastro Müdür V.
Mühendis

 
Adres: Gazi Süleyman Paşa Mah. Şehit Murat Önol Cad.
Hükümet Konağı No:6 Kat: 2

Tel.No: 566 25 27
 

 

1- KURULUŞUN GENEL TANITIMI

 

TEŞKİLAT VE HUKUKİ DAYANAĞI

 

6083 sayılı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun 10 Aralık 2010 tarih ve 27781 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanunun 5/5 maddesi gereğince 3045 sayılı Kanun ile kurulmuş olan mevcut Kadastro Müdürlükleri kapatılarak il düzeyli kadastro müdürlüklerinin kurulması öngörmüş, geçici 1.maddesiyle de geçiş ile ilgili düzenlemelerin 09.06.2011 tarihine kadar tamamlanması düzenlenmiş olup, Müdürlüğümüz bu tarihten itibaren Çanakkale Kadastro Müdürlüğüne bağlı Birim olarak görevlerini sürdürmektedir. 2015 yılı halen Çanakkale Kadastro Müdürlüğüne bağlı Birim olarak hizmet vermektedir.

 

Teşkilatımızın görevi 3402 sayılı Kadastro Kanunu uygulaması ile ülkemizin Kadastral ve Topoğrafik haritasına dayalı olarak taşınmaz malların sınırlarını arazi ve harita üzerinde belirterek geometrik ve hukuki durumlarını tespit etmek ve bu suretle Türk Medeni Kanununun öngördüğü Tapu sicilini kurmaktır.

 

Yerleşim Durumu

 

Birimimiz Hükümet Konağında faaliyetini sürdürmektedir.

 

Personel Durumu

 

Birimimizin halihazır mevcut kadrosu 2015 yılında, iki Kontrol Mühendisi, bir Kontrol Memuru, altı Teknisyen, bir Hizmetli ve bir daimi işçi ile hizmetlerini sürdürmektedir. Bu elemanlardan bir Kadastro Teknisyeni Yetki ile Birimimize bağlı Eceabat İlçesinde görev yapmaktadır.

 

Araç , gereç ve gayrimenkulleri

 

Birimimizin 2015 yılında 1996 model Tofaş kartal taksi aracı, üç elektronik Takeometre, bir adet GPS aleti, on bir bilgisayar mevcuttur. Müdürlüğümüze ait gayrimenkul yoktur.

 

2-YIL İÇİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR

 

Birimimiz merkezi olan Gelibolu ve yetki ile Birimimize bağlı bulunan Eceabat ilçesinin Kadastro işlemleri tamamlanmış olduğundan bu iki ilçede vatandaşlar tarafından Kadastro sonrası meydana gelen değişiklikler, dolayısıyla talepler karşılanmaktadır.

 

Gelibolu ilçesinde vatandaşların talepleri ile diğer kurum ve kuruluşların taleplerinin karşılanmasına devam edilmektedir. Gelibolu 'ya bağlı 19 köyde orman kadastro çalışmaları tamamlanmıştır.

 

Not: 5368 SAYILI LİSANSLI HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLİKLERİ ve BÜROLARI HAKKINDA KANUN KAPSAMINDA KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜNÜN DAHA ÖNCE YAPMIŞ OLDUĞU CİNS DEĞİŞİKLİĞİ, APLİKASYON, YER GÖSTERME, İRTİFAK HAKKI, BAĞIMSIZ BÖLÜM HATA DÜZELTME İŞLERİ, BİRLEŞTİRME VB. İŞLEMLER 07.07.2014 TARİHİNDEN İTİBAREN 1706 NOLU LİSANSLI HARİTA MÜHENDİSLİK ÖLÇME BÜROSU (LİSANS SAHİBİ MEHMET ERBAŞ) TARAFINDAN YAPILMAKTIR.

 

 

 

 

 

İLETİŞİM : Mustafa ERBAŞ (0 536 236 0117)

 

Likhap Bürosu ADRES :Döner Kavşak, Süleyman Paşa Heykeli Karşısı

 

Camiikebir Mahallesi Celal Nuri İleri Caddesi

 

Ak Gelibolu İnşaat No:2/1 Gelibolu/Çanakkale