İLÇEMİZDE KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

 

        İlçemizin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı sebebiyle yer yer 20 cm’ye ulaşan kar kalınlığına karşı İlçe Özel İdare Şantiye Ekiplerince karla mücadele sürmektedir.

 

        Gün içerisinde Kaymakamlığımız koordinesinde karla mücadele ekiplerimiz tarafından yaklaşık 8 köyümüzde ve Beldelerimizde karla mücadele çalışması yürütülmüş olup 2 ayrı bölgeye ayrılan çalışma planlaması sonrasında sahada mücadele çalışması yürüten ekiplerimiz, kar nedeniyle ulaşımın aksamaması için köy yollarında aktif çalışmalar gerçekleştirmiştir.

 

        Karla mücadele kapsamında başta acil hastaların sağlık hizmetlerine ulaştırılması için yolların açık tutulmasına öncelik verilerek, mücadele kapsamında 2 gün boyunca Jandarma ekiplerine ve 112 acil ekiplerine yardımcı olunarak ambulans talebinde bulunan 1 hasta için seferber olan ekiplerimiz ulaşımın hızlı bir şekilde yapılması için çalışma yürütülmüştür.

 

        Özellikle köy yollarımızda oluşabilecek olumsuzluklara karşı planlı bir çalışma yürüten karla mücadele ekiplerimiz Kaymakamlığımız koordinesinde çalışmalarına devam etmektedir.