SODEM 2017-2018 SERGİSİ

Gelibolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca 2017-2018 eğitim-öğretim yılında açılan ve yaklaşık 250 kadın kursiyerin hazırladığı serginin açılışını Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, Belediye Başkanımız sayın M.Mustafa ÖZACAR ve protokol tarafından yapıldı.

Açılışta konuşma yapan Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA " 2017-2018 eğitim-öğretim yılında kadınlarımızın bir araya gelerek el emeği ile oluşturduğu sergimizi hep birlikte açalım. Ellerinize sağlık" dedi ve açılışı gerçekleştirdi.

Sonrasında sergiyi gezen Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, Belediye Başkanımız sayın M.Mustafa ÖZACAR ve beraberindekiler eserleri inceledi.

Sergiyi gezen Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, kursiyerlerin bir yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru ürünlerin açılıp sergilenmesinden dolayı kursiyer, öğretmen ve idarecilere teşekkür etti. "Gerçekten çok büyük emek harcanmış’’ diyen Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, ‘’El emeği göz nuru ürünlerini kursiyerlerimiz gerçekten çok güzel bir çalışma yaparak sergilemiş. Meşakkat dolu el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesi ve yöresel el sanatlarının geleceğe taşınması önemli’’ dedi. Tören sonrası sergi alanında kursiyerler tarafından hazırlanan kokteyle katıldı.