Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 79. yıl dönümünde tüm Gelibolu halkı ile birlikte bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.

Atatürk, tüm yaşamını ulusumuzun bağımsızlığına adamış, milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak ulusumuzun kötüye giden yazgısını ve tarihin akışını değiştiren, gerçekleştirdiği devrimlerle bizlere çağdaş bir devlet ve cumhuriyet armağan eden eşsiz bir önderdir.


Ekonomik, askerî, siyasî, teknolojik ve kültürel alandaki kapasitesiyle uluslararası alanda ağırlığı sürekli artan ve bütün dünya tarafından ilgiyle izlenen Türkiye’nin en büyük ilham kaynağı, Atatürk’ün ileri görüşlü anlayışı, liderliği ve yüksek cesareti olmuştur. Bizler de Gelibolu halkı olarak, üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle ve Büyük Atatürk’ün “Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar” sözünden aldığımız ilhamla, durmadan, dinlenmeden, azim ve kararlılıkla gösterdiği hedeflere doğru emin adımlarla yürüyoruz.

Bizler için 10 Kasım, millî bir yas günü değil, Atatürk’ü eserleriyle, fikirleriyle, idealleriyle anma ve en büyük eseri olan Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını tüm dünyaya gösterme günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.