İlçemizde, 'İmar Barışı' Projesinin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
 
     Gelibolu Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen toplantıya; Kaymakamımız Sayın Hakan KILINÇKAYA, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, daire amirleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından İmar Barışı kapsamında hangi yolların izlenmesi gerektiği hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantıda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, hayata geçirilen bu proje ile imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek kayıt belgesiyle vatandaşların imar sorunları çözüleceğini belirterek, vatandaşların devlete ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılmasının hedeflendiği kaydedildi. Ayrıca “İmar Barışı” projesinin 31.12.2017 tarihinden önce yapılan imarsız ve izinsiz yapıları içermekte olduğu, 31.10.2018 tarihine kadar  başvurulması gerektiği ifade edildi.
Kaymakamımız Sayın Hakan KILINÇKAYA, toplantıda yaptığı konuşmasında, ‘ İmar Barışının ülke için büyük bir şans olduğunu ifade ederek, imarla ilgili sıkıntısı olan vatandaşların en kısa zamanda başvurularını yaparak imar barışından yararlanılması gerektiğini’  ifade etti.
Halka açık gerçekleşen toplantıda vatandaşların yoğun ilgisi dikkat çekti. Kaymakamımız ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından vatandaşların soruları cevaplandı.