BU HAYAT BİZİM” UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE PROJESİ 

        Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği Başkanı Hakan TOSUN “Gelecek Bizim Projesi” kapsamında görüşmek üzere Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA’ yı makamında ziyaret etti.
        Proje kapsamında sosyal sorumluluk bilincinin artırılması konuların ile eğitim ve kültürel çalışmalarını olacağını söyleyen Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği Başkanı Hakan TOSUN, görüşmesinde: “ Projenin amaçları doğrultusunda, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Üniversite ve platformları ile yakında temasa geçeceğiz. Ülkemizde özellikle son yıllarda gençlerimizi etkisi altına alan ailelerin korkulu rüyası haline gelen uyuşturucu kullanımı ile mücadeleyi amaçladık. Gençlerin bilinçlendirilerek uyuşturucuya bulaşmamaları için çalışıyoruz. Daha şimdiden ailelerden büyük ilgi görüyoruz. Bizim amacımız, uyuşturucu kullanımının sıfıra indirilmesi ve kullanan gençlerin rehabilitasyonu. Bu konularla ilgili olarak seminerler, kısa metrajlı filmler, ev ziyaretleri gerçekleştireceğiz.” ifadelerine yer verdi. 
        Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, “Gelibolu' ya geldiğim günden bugüne yaptığım tüm mahalle ve köy ziyaretlerinde gençlerimizin geleceği için ilk uzak durmaları ve ailelerin ise en çok üzerinde durmaları gerektiği konu uyuşturucu dedim. Bizlerinde amacı uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı ve bir o kadar da sorumluluk duygusuyla hareket edip, bu illetin pençesine düşmüş çocuklarımızı ve gençlerimizi kurtarmak. Bu nedenle sizlerin hayata geçirmeyi planladığınız bu projeye her türlü desteği vereceğim” dedi.