Bu yıl Gestaş sporsorluğunda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi  Tasavvuf Vakfı ve Tasavvuf Topluluğu tarafından Gelibolu Mevlevihanesinin bahçesinde önce iftar verildi ve ardından da sema gösterisi yapıldı.
Bu yıl 9. düzenlenen ve geleneksel  hale gelen iftar yemeğinde  2 bin 500 kişiye iftar yemeği verildi. İftardan önce bir konuşma yapan bu yıl ki iftar'ın sponsoru olan Geştaş'ın Genel Müdürü Volkan Uslu, "böyle güzel bir mekanda, böyle manevi duygulara vesile olmak bizleri sevindirdi" dedi.
İftar saatine kadar Mevlevihanenin bahçesinde toplanan vatandaşlara ney dinletisi yapıldı. İftar ve ikramların ardından mesnevi okumaları gerçekleştirildi.  Mevlevi Üstadı Mustafa Özbağ ise yaptığı konuşmasında, "Sema insanı dış çevrelerden, dünyadan ve etrafından soyutlayıp sadece sevdiği Allah ile aracısız baş başa kaldığı bir araçtır. Örneğin, oruç da bu konuda aracısızdır.  Herkes Allah'ı zikredebilir. Sema ederken Zikrullah noktasında bir kimse sadece kendisini yaratan, kendisine büyük nimetler veren Allah'la baş başadır. Mana olarak namaz kılan bir kimse kötülüklerden uzak durması gerekir. Gerçekten bizde öyle oruç tutarsak, oruç, biz güneşin dünyayı aydınlattığı gibi bizide aydınlatması gerekir" dedi.
Bu konuşmanın ardından sema törenine geçildi ve 20 kişilik semazen grubu, izleyicilere sema gösterisi sundular.
Mevlevihanede yapılan iftara, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet DANİŞ, Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, eski milletvekili ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Ak Parti Evreşe Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, Gelibolu Ak Parti İlçe başkanı Mahmut Çetin, Özel İdare Müdürü Naile Oktaykatıldılar.