Cumhuriyet, Atatürk'ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla kurulmuş büyük bir eserdir. Üstün bir özveri ve vatan sevgisi ile kurulan Cumhuriyet, yüce milletimizin istiklali için mücadele eden şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdır.
 
Cumhuriyet'in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemiz, eğitimden sağlığa, sanayiden, altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda medeniyet değerlerinden aldığı ilham ve benimsediği evrensel ilkelerle uygar dünyanın gelişmiş bir üyesi olmayı sürdürecektir.
 
Büyük bir coşku ve gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünde; İlçemizi ve Ülkemizi daha müreffeh bir geleceğe taşımak için Gelibolu’nun tüm dinamikleri ile elbirliği içinde çalışma azmindeyiz. Derin tarihi geçmişi, zengin kültürel mirası ve eşsiz hoşgörüsüyle Gelibolu bu potansiyele fazlasıyla sahiptir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Gelibolu ’lu hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.