03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
 
        03 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşü yoğun ilgiyle karşılandı. 

        Halkımızın yoğun destek verdiği yürüyüşe, İlçemiz Kaymakamı sayın Hakan KILINÇKAYA, Belediye Başkanımız sayın M. Mustafa ÖZACAR, İlçe Emniyet Müdürü Şafak ÖZKAN, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem ŞEKER, kurum çalışanları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

        Kaymakamınız sayın Hakan KILINÇKAYA, yürüyüş sonrasında yaptığı açıklamada “Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Hepimiz engelli adayıyız engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmanın, sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmanın bir insanlık görevi ve ortak sorumluluğumuz olduğu asla unutulmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engellerimizin Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelliler konusundaki farkındalığın artırılarak toplumsal bilincin oluşmasını diliyorum" dedi.
Kaymakamımız sayın KILIÇKAYA, program sonrasında engelli vatandaşlarımız ve aileleri ile birlikte belediye çay bahçesinde engelli vatandaşlarımızın sorunları ve çözüm yolları hakkında bir süre sohbet etti.